Pre klientov realitných sprostredkovateľov

Vážení klienti,

chcete si pre predaj, kúpu alebo prenájom nehnuteľnosti najať naozaj kvalitného realitného sprostredkovateľa? Ste na správnej adrese.

Asociácia realitných maklérov (ARM) združuje realitných maklérov, ktorých kvalifikácia bola overená vstupným a pravidelne sa opakujúcim kvalifikačným testom.

Činnosť našich členov je kontrolovaná disciplinárnou komisiou, ktorá rieši akékoľvek podnety na činnosť našich členov. Na referenčnom zozname realitných maklérov sa môžete dočítať, referencie a disciplinárne záznamy jednotlivých členov a tým sa môžete rozhodnúť či pracujete so serióznym odborníkom alebo nie. Ak chcete na člena podať sťažnosť, spravíte to zaslaním e-mailu na našu adresu vedenie@makleri.sk, ako podnet pre disciplinárne konanie.

Ak si chcete preveriť postup práce realitného sprostredkovateľa, môžete si zakúpiť knihu "Všetko o realitách" (manuál postupov pri predaji, kúpe, prenájme a obchodovaní s nehnuteľnosťami), alebo nás kontaktovať priamo na našich kontaktných číslach a adrese. ARM bude riešiť všetky podnety, sťažnosti ako aj problémy s našimi členmi. V prípade pochybenia nášho člena Vám poskytneme právne zázemie na riešenie vzniknutej situácie. V dohľadnom čase bude činnosť našich členov poistená.

To, že spolupracujete s realitnou kanceláriou nie je garanciou, že obchod prebehne hladko. Nie všetci makléri v realitných kanceláriách prešli školením a nie všetci majú potrebnú kvalifikáciu. Nie všetci majitelia realitných kancelárií sú ochotní naučiť svojich realitných maklérov všetkému, pretože sa boja ich fluktuácie a zakladania vlastných RK. Ste to vy, klienti, kto rozhoduje o tom, či chcete hazardovať s čiernymi alebo nekvalifikovanými sprostredkovateľmi alebo s maklérmi, ktorí sú preskúšaní a zaškolení. Vyberajte si svojich partnerov a zverte svoje nehnuteľnosti a mnohokrát celoživotné úspory iba do rúk odborníkov. O tom, ako si vybrať realitného sprostredkovateľa sa dozviete aj na našej stránke Ako si vybrať realitného sprostredkovateľa.